powrót do strony głównej / back to main page

Best friends in Paris


 • 9
Paryż. 


Planowany był od miesięcy. Długo wyczekiwany przez dzieci ze względu na urodziny w disneylandzie. Mieszkaliśmy w bardzo francuskim apartamencie ( po raz kolejny wynajętym przez airbnb ) na Montmartre tuż pod bazyliką Sacre Coeur i przy samej stacji Anvers w pobliżu wielkiego placu zabaw. Spokojna, miła i przyjazna dzieciom dzielnica. Codziennie świeże bagietki tuż pod domem a wokół restauracje i kawiarnie. 


Jednak Paryż to już nie to samo miasto sprzed kilkunastu lat. To nie miasto jakie znacie z filmów i romantycznych historii. Paryż który pamiętam z moich kilkukrotnych wypadów najpierw jako małej dziewczynki, potem tuż przed liceum plastycznym to inna bajka. Teraz Paryż jest pełny   turystów, ruchu, ścisku i  brudu. To wielka metropolia.  Na ulicach pełno turystycznej tandety i osób które chcą coś wcisnąć prawie jak w Turcji czy innych  Egiptach.  Bezdomni w metrach i na ulicach i cała masa "świrów" i można oberwać kupą - dosłownie ( oszczędzę wam tej opowieści :P ) ALE . . . 

...są jednak w Paryżu miejsca przepiękne. Takie które zapierają dech w piersiach, takie przy których łzy stają w oczach - to miejsca wypełnione wielką sztuką. Sztuką tak mi bliską, tą o której czytałam i uczyłam się od małego a teraz pokazuje ją moim dzieciom. Vivi o Olek wspominają " Pocałunek " Rodina, egzotyczne modeliki Gaugina i rudego Van Gogha.    Szukali Quazimoda na katedrze Notre Dame i małego śmiesznego malarza na Montamrte ( Lautreca ) . Sztuka to dla nich przyjemność i dzielnie z typową dla siebie ciekawością przemierzali  trasy naszej artystycznej wyprawy.  Zwiedziliśmy wiele muzeów, ale też parę punktów typowo dla dzieci....jednak wszystko ale po kolei. Materiału mam sporo, dziś jedno z ostatnich popołudni na Saint Germain w Jacadi Paris :)
Znów gościnnie AMELKA <3UWAGA !!!

W tą sobotę w Warszawie uroczyste otwarcie nowego i jedynego butiku Jacadi Paris w  Polsce w Galerii KLIF !!! 

Czekają na was rabaty i atrakcje dla dzieci... my też postaramy się być :) 


Zamówienia można składać e-mail. jacadi.klif@gmail.com lub TUTAJ 


Istnieje możliwość zamówienia telefonicznego -  tel. +48 22 531 46 87

Vivienne : 

Dress, sweater and shoes - Jacadi Paris 

Olivier :

Shirt , trousers and shoes - Jacadi Paris

Hat - CTM mini 9 komentarzy:

 1. Piekne zdjcia.... A czy jacadi nie mają butiku w Krakowie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Butki Vivi- marzenie! Najpiękniejsze <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Is that woman your wife/partner/girlfriend?

  Btw, love the outfits of them! Especially the yellow dress... <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oh, god! hahah Sorry! I mean, really sorry. I do not speak polish (and don't even speak english :P I'm from Brazil) , so I use Google Translator, and it is never totally correct...:( but no, I never read something that makes me think that, but also, never read something saying that she is your mother, so I don't know why I still using Google Translator :P btw, thanks for answered me ;)

   Usuń
 4. Masz niesamowite wyczucie koloru. Kolor u Ciebie to jedna wielka harmonia.Podziwiam ilekroć zaglądam na Twój blog.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Tych kilka niesamowitych ujęć, widać że się bardzo kochają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super! My na samym początku lipca odwiedzimy Paryż, niestety tylko przejazdem :) Ale w końcu lepiej jeden, długi dzień niż wcale ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A i 14 zdjęcie najpiękniejsze! Powiesiłabym sobie je na ścianie :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram

-

-

-