powrót do strony głównej / back to main page

Vivi&Oli on Pitti Bimbo


 • 7


Już wszystko pewne. Bilety zarezerwowane, hotele załatwione i najważniejsze - są zaproszenia. Bo na same targi nie można wejść z ulicy, nie wspomnę już o pokazach mody które im towarzyszą, czy ekskluzywnych wydarzeniach które mają miejsce w tym samym czasie we Florencji. Wszystko to w ramach Pitti Bimbo.
Podkreślam to bo jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, zostałam zaproszona na udział we wszystkich tych eventach. Od targów, przez pokazy mody ( TU tegoroczna lista ) aż po wieczorne koktajl pary połączone z prezentacją kolekcji Dolce&Gabbana, Monalissy czy 30 lecie Diesel. (lista ciągle się powiększa ) 


Ale od początku. 26, 27 i 28 czerwiec  we Florencji odbywają się największe na świecie targi mody dziecięcej Pitti Bimbo
415 oczekiwanych kolekcji, włączając w to 180 z zagranicy, ponad 5, 800 nabywców i wszystkich odwiedzających w liczbie 10, 000 podczas ostatniej letniej edycji – Pitti Bambo potwierdza, że są jedynymi targami prezentującymi całkowity przegląd dziecięcego wszechświata na poziomie globalnym, jak też, że są niezwykłą platformą prezentującą nowe dziecięce trendy w odniesieniu do stylu życia - trendy, gdzie ukierunkowanie na prowadzenie poszukiwań jest istotnym elementem.

Awangardowy styl Apartament, klasyczna elegancja wielkich nazwisk, kreatywność niezależnych marek w New View i Eco Ethic działów, obuwie sportowe Sport Generation, miejska atmosfera Super Street, dodatki i przedmioty od projektantów dla najmłodszych - wszystko to na Targach Pitti Bambo. Targach, które witają gości w przyjemnej i niepozwalającej nudzić się atmosferze, wiodąc ich przez niezmiennie nowe i oryginalne sposoby i drogi, w odniesieniu do mody, sztuki, sportu i projektowania.

Oto lista nowych nazwisk i wyjątkowych projektów w tej edycji:
Michael Kors, Little Marc Jacobs, Chloé, Kenzo, Timberland, Stuart Weitzman, Invicta, Department 5, Dolfie, Emile and Ida.

Pitti Bambo 79 będą również prezentować debiut Kid’s Evolution; jest to nowy projekt zrealizowany we współpracy z Vogue Bambini, dziecięcą marką Alessandro Enriguez. Projekt ten ma przyczynić się do pojawienia na Pitti Bambo grupy projektantów badających rynek i próbujących po raz pierwszy zaistnieć w kolekcjach dziecięcych.

Tematem przewodnim Pitti Bambo 79 będą najprostsze, najkonieczniejsze i w stylu Zen aspekty sportu ( bez ograniczeń dotyczących wieku, płci lub pory roku) - stąd też hasło obecnych targów - Ping Pitti Pong. Ping Pong doskonale ucieleśnia wszystkie konieczne elementy każdego sportu: ruch fizyczny i umysłowa koncentrację, szybkość i umiejętności techniczne, rywalizację i zabawę.
  
Przez pryzmat Ping Pitti Pong, targi pokażą współczesny świat sportu i jego bliskie powiązania z modą, która jest również dla dzieciaków, i która jest niekończącą się grą, gdzie każda odpowiedź jest inna, wyniki niepewne a strategia i ostateczny rezultat w stanie wiecznej zmiany. Kuratorem projektu jest Oliviero Baldini.     

Ja cieszę się na spotkanie z markimi z którymi wspólpracuje czyli Childrensalon,  Il Guffo, Quis Quis, MAA i MAnuela de Juan, Chupeta Paris czy Minimu. 
Chce się zanurzyć w przyszłorocznych kolekcjach z całego świata. Zobaczyć, dotknąć  zainspirować się, poszukać tych nowych i nawiązać nowe kontakty. Przebieram nogami na event D&G czy Monalissy w Four Seasons Hotel... to będą naprawdę intensywne 2 dni.... a we wszystkim będzie mi towarzyszył Wilson z Fashion Kids. Stworzymy nasz mały Dream Team - FK&V&O Team.

Ok, ale Florencja to nie tylko targi :) 
Postanowiłam że jak już lecieć do Włoch, to lecę z dziećmi i mamą,  zostajemy na dłużej a dokładnie osiem dni dłużej.  Będziemy mieszkać w starożytnym centrum miasta i pluskać się w basenie na dachu Grand Hotel Minevra . W planach zwiedzanie Florencji,  Sieny i wyjazd do aquaparku. Choć myślę, że dla dzieciaków największą atrakcją okaże się wylot i przylot ( to będzie ich pierwszy ) Od tygodnia pytają czy to już dziś polecą samolotem  i mam już ok. 30 laurek dla pana pilota. Lecimy do Rzymu a stamtąd expresem do Florencji więc atrakcja podwójna bo pociągiem też pierwszy raz pojadą. 

Ba bieżąco postaram się wrzucać wpisy na blogu, możecie też nam towarzyszyć na instagramie TUTAJ 
NA podróż zakładamy pełne twarde buty i małe choć pakowne plecaczki. 
Vivi wybór na drogę to książki, kredki, gra i mysia rodzina a Olka gra i samochody i samochody i samochody :) 
Plecak Vivi  ( zara ) :

Mysia rodzinka - Maileg

Pudełko na kredki i notesik - Scandiloft

Gra w wojnę - Djeco - TUTAJ 

Aparat - Twig - Misslemonade


Plecak Olka ( zara ) : 

Gra - Djeco - TUTAJ

Samochody - Baghera, Le Toy Van i resoraki 
See You in Florence Fashion lovers :)7 komentarzy:

 1. Naprawdę bardzo się cieszę. Według mnie jesteś najlepsza w blogosferze modowej kids. Wyróżnia Ciebie to, że masz wrażliwość artystyczną i dużo w Twoich stylizacjach sztuki.
  Życzę miłego wypoczynku, wielu wrażeń i czekam na relację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, Florencja! Miasto artystów i zakochanych, odnajdziecie się tam idealnie. Mocno kibicujemy

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, gratulacje!!! Zycze takze milego wypoczynku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakochałam się w tych plecaczkach (chociaż dzieci nie mam, chcę dla siebie)! Super zdjęcia :) Mam nadzieję, że we Florencji będzie cudownie :) Czekam na relację.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszymy się z Tobą i z niecierpliwością czekamy na relacje.Florencja jest piękna czuć na każdym kroku ducha tego miasta.Jesli można wiedzieć do jakiego aquaparku się wybieracie? Ja polecam Mirabilandię ale to troche drogi od Florencji

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem tutaj dzięki wnętrzarskiej gazecie, w której Cię zobaczyłam. Zachwycam się Twoją wrażliwością wyczuciem i smakiem. Nie mogę się napatrzeć na pokoik dzieciaków i piękne zdjęcia. A jutro pozwolę sobie napisać o Tobie u mnie.
  Powodzenia we Florencji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Łaaał, mamy identyczną Warszawę!I dokładnie w ten sam sposób zdekompletowaną:P Zderzaki i światła odpadły, wcale nie same.Gratuluje zaproszenia i będę śledzić wasze kolejne posty z wyprawy i już nie mogę się ich doczekać.To musi być niesamowite doświadczenie.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Instagram

-

-

-