powrót do strony głównej / back to main page

Art corner II


 • 4


Wiem że wiele z Was mimo środka wakacji rozgląda się już za wyprawką do szkoły czy przedszkola. Plecaki, zeszyty, farby kredki. Te które Wam dzisiaj pokaże służą nam w domu i należą do tych ulubionych. Przechodziłam przez rożne farby zaczynając od tych  "kioskowych", lidlowskich,  ikeowskich aż doszłam do Djeco. Wciąz odkrywam nowe produkty tej marki i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Kiedy zobaczyłam farby, to pomyślałam co za ulga. Koniec z okropnymi podstawowymi kolorami, których maluchy nie potrafią jeszcze łączyć, koniec z ponurymi obrazkami, bo kolory które są w zestawach to piękne i przyjemne pastele. Całe gamy barw o różnych odcieniach. Sjena palona, szafran, ugier, róż indyjski, ochra, karmin, cynober to poezja dla moich oczu. Naukę uzyskiwania tych barw na pewno zaczniemy niedługo, ale jeszcze przez chwile będziemy  korzystać z tych gotowych.

Zaczynamy od farb GWASZ - to farby wodne z domieszką kredy, która nadaje właściwości kryjące oraz gumy arabskiej jako spoiwa. Farby te stosowane głównie w XVII i XVII wieku ale jak widać są popularne do dzisiaj. Farby w odróżnieniu od akwareli mają pełniejsze kolory i nie prześwitują. 
Ja dla dzieci wybrałam te w słoiczkach które występują w opcji dla dziewczynek gdzie jest przewaga  ( KLIK ) i dla chłopców w ciemniejszych odcieniach ( KLIK )  oraz te na palecie ( KLIK - przecena

Drugi rodzaj farb to farby do malowania palcami/ rękoma na bazie żelu, dzięki czemu farby świetnie się zmywają z ciała i mogą być używane już od 18 miesiąca. Świetna zabawa dla dzieci, dłońmi można zrobić motyle, kwiaty a paluszkami główki od ludzików... 
Zestaw zawiera 6 dużych pojemników, które mimo częstego użytkowania wydają się nie mieć dna. Te w słoikach ( KLIK ) i w tubach ( KLIKDo wykończenia prac polecam dwustronne mazaki dla maluchów. Są grube i łatwo-zmywalne ( KLIK ) te dla starszych dzieci znajdziecie TU , TU czy TU  .

Poniżej Vivi jako wczesny Munch ... 
i wczesny Pollock
Farby w słoiczkach - Djeco - KLIK  i KLIK 

Farby na plecie - Djeco - KLIK ( sale ) 

Farby w dużych słoikach do malowania palcami - Djeco - KLIK 

Flamastry dwustronne - Djeco - KLIK1. KLIK     2. KLIK    3. KLIK    4.KLIK    5.KLIK    6. KLIK    7. KLIK    8.KLIK     9.KLIK
4 komentarze:

 1. Vivi to prawdziwa artystka! Piękne kwiaty, my na razie tylko (aż :)) abstrakcje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super są te farby w każdej formie. Chyba czas na małe zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Napatrzeć na pokoik się nie mogę. Zupełnie nie mój styl, ale otwieram szeroko japę za każdym razem, gdy tutaj wpadam. :)
  Czy Twoje dzieci tylko tak spokojnie wyglądają, czy na co-dzień to aniołki?

  Co do zdjęć - zapisujesz w RAWach? Obróbka na rawach daje dużo większe pole do popisu, bardzo łatwo wtedy uniknąć przepaleń na zdjęciach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne te zestawy do malowania :)
  http://kidssweetlife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Instagram

-

-

-