powrót do strony głównej / back to main page

Save your time with TEFAL


 • 7

Nie lubię gadżetów. Nie lubie otaczać się zbędnymi rzeczami i nowinkami technologicznymi. Z wyjątkiem tych potrzebnych mi do pracy jak aparat, obiektywy, komputery. Tu zawsze kuszą mnie nowości, ale też rzdko im ulegam. Moje wybory są raczej rozważne i nie targa mną szalona chęć posiadanie czegoś cool. Tym bardziej nie kręcą mnie wszelkie gadżety perfekcyjnej Pani domu. Mam normalną pralkę bez suszarki i inteligentnych programów a zamiast odkurzacza zwykły mop. Nie posiadam wielofunkcyjnego miksera ani robota kuchennego jeden ręczny mały "bzyk". Nie kręcą mnie inteligentne piekarniki i całe te kobiece rewelacje. Ogólnie nie lubię myć, czyścić , zamiatać, prasować... to raczej smutna konieczność niż przyjemność. 

Na szczęście jestem blogerką, bo inaczej nigdy nie zatrzymałabym się na stoisku AGD na dłużej niż ... ( w ogóle bym się nie zatrzymała, nigdy nawet nie przechodzę blisko )... ale na szczęście to stoisko przyszło do mojego domu. No i wpadłam. Trochę się wstydzę, ale ... kocham prasować ... kocham nowy wymiar prasowania, kocham mój nowy generator pary. 

Oczywiście do tesu podeszłam w sceptyczny dla siebie sposób, bo co może być tak fajnego w żelazku... i tu od razu zaznaczam - to nie jest zwykle żelazko, to generator pary. Nie chcę brzmieć jak wyznawca sekty, ale trochę tak się czuje. Jestem zafascynowana generatorem pary ... jakkolwiek to brzmi.  Lubie ten gadżet 

- Lubie bo zamienił smutną konieczność w fajną zabawę - teraz jestem mistrzem prasowania  

- Oszczędza mój czas a ten na prasowanie TYCH ilości ubrań dwóch małych "blogerów modowych" potrafił być naprawdę dłuuuugi 

- Lubie bo nie stresuje się kiedy wyjeżdzamy i  nie myślę już czy wyłączyłam czy nie, bo on pamięta żeby się wyłączyć a potem rozłączyć. 

- Lubie kiedy się spieszymy do przedszkola i mogę na szybko buchnac parą i odświeżyć złożone wcześniej  ubranie, lub całkowicie tak wyprasować

- Już nie stresuje się kiedy prasuje np.  jedwab od D&G i nie myśle już czy znowu spale, zniszczę, bo mam program, który nie pozwoli mi spalić.. a nawet gdy się znowu zamyśle i zostawię żelazko to SAMO się wyłączy - SAMO !!! 

Prasuje jedwabie, bawełne, ale też świetnie prasuje, odświeża wełniane płaszcze, które całe lato przeleżały w szafie. 

To moje odczucia, jeśli potrzebujecie trochę danych technicznych, to znajdziecie je poniżej a ja zapraszam na film.  Jeden dzień z wieloma zastosowaniami generatora i dowiecie się dlaczego mój nazywa się Pro Express Total GV8960 :)


Prawdziwe generatory pary zapewnią w mgnieniu oka perfekcyjne rezultaty prasowania i pozwolą Ci zapomnieć, że prasowanie było kiedyś przykrym obowiązkiem! Ale bądź ostrożny: nie daj zwieźć się pozorom! Tylko prawdziwe generatory pary zapewniają najlepsze rezultaty prasowania!

Do prasowania możesz wybrać z trzech rodzajów produktów – żelazek,generatorów pary pod wysokim ciśnieniem oraz innych urządzeń jak żelazka z generatorem pary, które potocznie są błędnie nazywane “generatorami pary”. Jednak tylko prawdziwe generatory pary wytwarzające parę pod wysokim ciśnieniem gwarantują perfekcyjne rezultaty prasowania w rekordowo krótkim czasie!


Jaka jest różnica między tymi trzema typami urządzeń?

Żelazko parowe jest łatwe do wyjaśnienia:
-
Para nie jest wytwarzana pod wysokim ciśnieniem i nigdy nie przekracza poziomu 60g/min.
-
Ma wbudowany mały zbiornik na wodę.
-
Zimna woda ze zbiornika trafia do komory parowej w stopie żelazka, gdzie nagrzewa się w kontakcie z wysoką temperaturą stopy. Tworzy się para, która rozluźnia włókna na powierzchni materiału, a gorąca stopa żelazkaoszusza je.

Generatory pary mają następujęce kluczowe cechy:
-
Wytwarzają parę pod wysokim ciśnieniem w bojlerze ukrytym w podstawie. Para pod wysokim ciśnieniem wytworzona w bojlerze przenoszona jest przewodem parowym do stopy żelazka. Podczas prasowania para wnika w głąb tkaniny, nawilża i rozprostowuje włókna ułatwiając rozpasowanie zagnieceń i zapewniając perfekcyjne rezultaty w znacznie krótszym czasie niż tradycyjne żelazko!
-
Ciśnienie pary mierzone jest w barach. Im więcej barów, tym wyższe ciśnienie (do 6,5 barów).
-
Duży zbiornik na wodę dla większego komfortu, bez konieczościprzerywania prasowania na uzupełnienie wody.    
Co wyróżnia prawdziwy generator pary od innych urządzeń do prasowania?
Sekret tkwi we wnętrzu! W przeciwieństwie do innych urządzeń, prawdziwegeneratory pary posiadają ukryty w podstawie bojler, który – podobnie jak mały garnek do gotowania na parze – zamienia wodę w „gotową do użycia” parę pod wysokim ciśnieniem. W efekcie otrzymujesz perfekcyjne rezultaty prasowania w rekordowo krótkim czasie, ponieważ para pod wysokim ciśnieniem przenika w głąb tkaniny, nawet przez kilka warstw, z łatwością rozprasowujączagiecenia.

Co może pomóc Ci zidentyfikować prawdziwy generator pary?
Przed zakupem zwrócić uwagę na kilka elementów:
-

Prawdziwy generator pary posiada bojler, który wymaga pewnych rozmiarów i wagi urządzenia. Urządzenia o wadze poniżej 3kg i znaczenie mniejszych rozmiarów niż przeciętny generator NIE MAJĄ BOJLERA.
-

Gdy urządzenie nie posiada bojlera, bary odnoszą się do ciśnienia pompy wody. Bądź ostrożny i nie wahaj się porównywać produkty czy zapytać sprzedawcę do czego odnosi się podany poziom barów!
-

Prawdziwe generatory pary mają bezpośredni dostęp do bojlera w celu konserwacji (usuwanie kamienia). Prawdziwe generatory pary mająwidoczną nakrętkę (oznaczoną jako ‘scale collector’, ‘scalerinsing’...). Otwór pod nakrętką prowadzi bezpośrednio do bojlera. Brak nakrętki to brak bojlera, brak pary pod wysokim ciśnieniem oraz brak perfekcyjnych rezultatów prasowania w mgnieniu oka!
-

Jeśli na opakowaniu pojawia się konieczność użycia wkładówantywapiennych, to zdecydowanie nie jest to prawdziwy generator pary!

Teraz, gdy wiesz już wszystko o generatorach pary, jesteś gotowy, by wybrać Twoje następne urządzenie do prasowania. Odwiedź http://www.tefal.pl/All+Products/Linen+Care/Steam+stations/Steam+stations+-+family+page.htm i sprawdź ofertę prawdziwych generatorów pary markiTefal.
7 komentarzy:

 1. Przykre... potraktuje to jako przerwę reklamową na bardzo fajnym blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO nie przerwa, blog kipi od reklam, polecam produkty prawie wyłącznie sponsorowane...
   Wiesz to nie zmywarka czy lokówka to coś co przy prowadzeniu bloga się naprawdę przydaje.
   Uwierzyłabyś gdybym ci pokazała szafę dzieci :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Świetny filmik nawiązujący do prowadzonego bloga:) Księżniczka i rycerz przeuroczy. Pozdrawiam Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam takie żelazko i prawda jest taka,że nie wyobrażam sobie życia bez niego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż za genialny wynalazek! Już wiem co w tym roku będzie bohaterem mojego listu do św. Mikołaja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja kocham Olka w całosci;) chyba dlatego, ze tez mam synka i stad czerpie inspiracje;) V. tez super, ale z racji identyfikacji skupiam się na Olku;) CUDNY!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam mój nowy generator pary i nie tylko dlatego że jest różowy, jest też mega pomocny w porannych zagnieceniach, jak na szybko chcemy coś doprostować. Polecam szczerze!!!

  OdpowiedzUsuń

Instagram

-

-

-