powrót do strony głównej / back to main page

Piknik


  • 5

Zabawa w gotowanie do tej pory była nam obca. Dzieci gotowały ze mną, piekliśmy ciasta, ciastka gotowaliśmy zupy i obiadki, ale te prawdziwe, te "na niby" nigdy nie były atrakcją. Czy w przedszkolu czy w odwiedzinach u innych dzieci nie był to obiekt pożądania ani zabaw. Do czasu kiedy ok. miesiąc temu dziewczynka na basenach rozłożyła swój sprzęt na brzegu brodzika a Vivi i Oli  przez 2 godziny bawili się z nią. Kolorowe plastkikowe marchewki, groszek i jajka sadzone pływały w basenie i w garnkach. Gotowali wszystko a ja ze zdziwieniem i zadowoleniem stwierdziłam że nadszedł ten czas. 

Wybór był oczywisty - ERZI - drewniane, realistyczne artykuły spożywcze dla dzieci. Do złudzenia przypominające te których używamy / nie używamy ale znamy. Od sałatek, zestawów śniadaniowych, obiadowych, garnków po słodycze, lody i torty. Zabawa świetna w domu przy kuchni ( którą niedługo pokaże ) ale też na pikniku. Dzieciaki świetnie bawią się "krojąc" poszczególne artykuły połączone rzepem a potem robią z nich np. kanapki. 

Poniżej kilka kadrów z naszego ostatniego pikniku . . . 


Vivienne : Dress - Leopold&Livia - KLICK         


Dania główne: 

Zestaw kanapkowy - Erzi - KLICK

Drewniane jajka w pudelku  - Erzi - KLICK 

Zestaw sałatka - KLICK 


Mozarella z pomidorem w puszce - KLICK Desery:

Toffifee w puszce - Erzi - KLICK 

Lód Cornetto w puszce - Erzi - KLICK 

Cukierki nimm2 w puszce - Erzi -  KLICK 


Całą resztę pokaże przy okazji kuchni :) 


Karty do gry w wojne Djeco - TUTAJ  - nasza ulubiona i prosta dla maluchów. Na każdej karcie są narysowane różnej wielkości postacie przez co na pierwszy rzut oka widać która karta jest większej wartości.

Inne gry karciane - KLICK 

Duży kosz - KLICK 

PHOTO - Sony a77 

5 komentarzy:

  1. Śliczna zadbana mama z Ciebie. Kiedy znajdujesz na to czas? haha ja na makijaż orzy mojej dwójce rano mam 3 minuty :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne zdjęcia, mama, bliźniaki i cała reszta:) pozdrawiam Magdalena

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękna oprawa!! A zdjęcie jak Cię całują- magiczne!!

    OdpowiedzUsuń

Instagram

-

-

-