powrót do strony głównej / back to main page

Florence well be back


  • 2

 

Mój tegoroczny wyjazd do Florencji miał być typowo zawodowy. Szybki, 3 dniowy. Targi, pokazy, eventy, opłacone hotele i loty. Jednak jak bardzo się ciesze że zdecydowaliśmy pojechać wszyscy i zostaliśmy we Florencji o tydzień dłużej. 

W krótkim czasie i bardzo sprawnie zorganizowałam loty zakwaterowanie i spędziliśmy cudowny czas w tym pięknym mieście. Dzieciaki mimo młodego wieku bardzo dużo wyniosły z tego wyjazdu. I pomijam to, że Vivi zna paru malarzy włoskich i rozpoznaje rzeźby Michała Anioła a razem z Olkiem pamiętają podstawowe zwroty po włosku,  ale same przebywanie w tak innym od naszego mieście, obcowanie z innym językiem , klimatem, kuchnią, architekturą uwrażliwia i poszerza horyzonty. Każdy wyjazd, nawet te w góry który też za nami sprawia ze dzieciaki wracają jakieś doroślejsze, mądrzejsze i jeszcze bardziej ciekawe wszystkiego dookoła. 


Loty do Florencji są dość drogie. Ceny w terminach które mnie interesowały wahały się między 1500/1800 zł. (za osobę). Za to loty do Rzymu między ok 500 zł. ( pamiętajcie o odprawie on line oszczędzicie 500zł )  różnica jest duża a Florencja to tylko 300 km. od Rzymu. TYLKO 300 km. biorąc pod uwagę że z Rzymu do Florencji można dostać się koleją  w uwaga  1 godzinę i 15 minut  !!! a z lotniska do centrum Rzymu co 15 kursuje "Express Leonarda" .  Niesamowite jak w jednej z największych metropolii można sprawnie, bez wcześniejszego przygotowania, sprawnie się odnaleźć.  Na pewno pomógł mój wrodzony instynkt podróżnika i paroletnie doświadczenie przewodnika, ale nawet bez tego jedna z najbardziej zatłoczonych stacji europy dla każdego okaże się przyjazna. Na każdym kroku informacja, tabliczki i tubylcy którzy za 1 euro pomogą, doradzą, doniosą walizkę do pociągu. 

Większość  fajnych hoteli też była już niedostępna a zapewniony nocleg w Grand Hotel Minerwa ( na zdjęciach ) przewidywał tylko mnie i tylko na 3 dni. Tu bardzo pomocna okazała się strona airbnb.pl gdzie można znaleźć i wynająć apartamenty w samym centrum. My zamieszkaliśmy w mieszkaniu 3 pokojowym  w samym sercu antycznego centrum. Dzięki temu wszystkie atrakcje , zabytki były na wyciągniecie ręki.
Vivienne : 

Sukienka/ dress - Ilgufo SALE + plus extra 10% off with CODE :  vivioli10

Shoes - Manuela De Juan

Olivier : 

Jacket - Il Gufo - KLICK

Shirt - ilgufo - KLICK 

Shoes - Hucket LondonCODE : vivioli10 -  includes all S/S 2013 items for Girls  Boys  and Baby 


Mama : 

Sukienka - SImple.co  Buty - Melissa - TU


Inne wpisy z Florencji   TU TU z il gufo TU, moj z targów TU, inne  TU TU i troche zabytków TU 

2 komentarze:

  1. Kasia, Wy byliście chyba w raju! Bosko! <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Kocham Florencji,tydzień temu wróciłam z Toskanii :) a ten hotel bardzo mnie zainteresował ponieważ w przyszłym roku będę miałam w tym mieście sesje ślubna . Wy wygladacie cudownie !;)

    OdpowiedzUsuń

Instagram

-

-

-